Eksploatacja

Trochę trwało, zanim auto udało się zarejestrować. Pochodziło z Niemiec i sprzedająca nie przekazała mi wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym najważniejszego – dowodu rejestracyjnego. Zrobiłem przegląd, opłaciłem akcyzę i kilkanaście dni czekałem na dosłanie dowodu. Było nerwowo, ale w końcu 30. marca 2022 otrzymałem tablice i miękki dowód.

marzec 2022 – ponieważ w aucie nie było gaśnicy, dokupiłem takową. Nie było też ani koła zapasowego, ani nawet zestawu naprawczego (w miejscu koła jest subwoofer), kupiłem zestaw składający się z koła dojazdowego, podnośnika, klucza i pokrowców na cały ten sprzęt. Gustownie spakowany leży sobie w bagażniku.

kwiecień 2022 – kompleksowe czyszczenie wnętrza, łącznie z praniem tapicerki, podsufitki, czyszczeniem plastików i ozonowaniem wnętrza. W aucie ewidentnie były palone papierosy i ich smród próbowano przykryć jakimś okropnym zapachem, który po zabiegach w Nico Detailing zniknął – niestety nie całkiem.

Wymiana kabinowego filtra przeciwpyłkowego (samodzielna!).

Wymiana rozrządu, paska, filtrów i oleju w silniku. Robota wspólna dwóch niezawodnych mechaników – Sebastiana i Bogdana. Dodatkowo pomiary, podpięty komputer.
Na liczniku 84500 km.

Wymiana oleju w skrzyni biegów – na wszelki wypadek, bo ponoć był w dobrym stanie. Następna za 90 000 km. PHU „Łoboda” Marek Łoboda w Biestrzykowie.
Na liczniku 84700 km.

maj 2022 – konieczne było prostowanie felg, na których były dotąd założone zimówki ze 159. Zadanie wykonane w Sekulski Serwis – interwencji wymagały trzy, tylko jedna z czterech była prosta.
Nowe opony założone na wyprostowane już felgi to wielosezonowe Pirelli Cinturato All Season Plus, a wymiany dokonał mój szkolny kolega Marek Gulcz.
Na liczniku 86570 km.
Od początku nie działały spryskiwacze, był jakiś problem ze zbiornikiem płynu. Naprawił go Bogdan (Auto Puls), na którego zawsze mogę liczyć.

sierpień 2022 – naprawa dziury w tapicerce, pamiątka po papierosie poprzedniego właściciela. Koszt 150 zł, naprawione w Perfect Car.Teraz wygląda to tak:

wrzesień 2022 – dokładnie 8 września – licznik pokazał 90 000 km. Podczas powrotu z pracy w czasie burzy, gdzieś między Wysoką a Wrocławiem.

maj 2023 – wymiana oleju, filtrów, czyszczenie i uzupełnienie klimatyzacji.
Na liczniku 94600 km.

luty 2024 – data 13 lutego na długo zapadnie mi w pamięci. W tym dniu okazało się, że…