159 – ogłoszenie

Alfa Romeo 159 sportwagon
1.9 JTDm
2007
215000 km
136 KM

Rocznik 2007, w moich rękach 11 lat. W ciągłym, niezbyt intensywnym użyciu – przebieg 215 000 km i powoli rośnie.

Po ponad 10 latach związku czas się rozstać – sprzedam moją prywatną, piękną Włoszkę – Alfę Romeo 159 sportwagon, z niezawodnym i oszczędnym silnikiem diesla 1.9 JTDm o mocy 136 KM (wersja belgijska stłumiona ze 150 KM).

Auto po raz pierwszy zarejestrowane w Belgii w maju 2007, w Polsce w lipcu 2010. W moim posiadaniu od października 2011 – kupione z przebiegiem 145 tys. km. Wersja progression – bogate wyposażenie (granatowa skóra, szczotkowane aluminium, nawigacja, wbudowany telefon z zestawem głośnomówiącym, wielofunkcyjna kierownica, klimatyzacja dwustrefowa). Wnętrze w stanie idealnym. Piękny, granatowy lakier i dodające dynamiki wyglądowi srebrne, dachowe relingi. Nigdy nie palono w nim papierosów. Nie miało wypadku ani stłuczki. Poprzedni właściciel lakierował maskę po upadku na nią gałęzi. Drobne obcierki parkingowe (właściwie garażowe) – dla mnie nieistotne.

Garażowane przez cały okres użytkowania, brak śladów rdzy i wycieków, usuwane na bieżąco wszystkie pojawiające się usterki: sprzęgło i dwumas wymienione przy 140 tys., rozrząd przy 180 tys. Z samochodu nie zostały usunięte żadne elementy wyposażenia typu filtr DPF, EGR itp. – wszystko jest fabryczne. Nie ma też problemów ze skrzynią biegów. Cały czas pod opieką jednego mechanika. Tankowana wyłącznie paliwem Shell V-Power Diesel.

W tym roku powinien zostać wymieniony rozrząd. Z drobnych usterek denerwujące są „strzelające” zawiasy drzwi i hałasujący czasem któryś wentylator wewnątrz. Należy jednak pamiętać, że ma już kilkanaście lat i trochę przejechała. Jeśli będziesz dbać o nią tak jak ja, powinna jeszcze długo posłużyć i dawać sporo radości z jazdy. Świetnie trzyma się zakrętów i uwielbia ich dynamiczne pokonywanie. Używam jej głównie w mieście na krótkich dystansach – bardziej nadaje się do dłuższych podróży. Co jakiś czas biorę ją na szybszą przejażdżkę – dobrze jej to robi.

Przegląd do czerwca 2022.
Ubezpieczenie do lipca 2022.

Cena 15500 zł
do niewielkiej negocjacji.
Możliwa zamiana na Alfę Romeo Giulietta (z moją dopłatą).